Jasiek Bystrzonowski - fotografia ślubna i reklamowa

Fotograf ślubny Kraków

Szukacie fotografa na ślub w Krakowie? Zależy Wam na naturalnych zdjęciach, które oddadzą emocje, jakie będą Wam towarzyszyć TEGO dnia? Bardzo mnie to cieszy – w swojej pracy stawiam na autentyczność, którą fotografia ślubna zawdzięcza cechom reportażu ślubnego i naturalnej sesji ślubnej.

Mam na imię Jasiek i jestem fotografem ślubnym. Kraków to jedno z miejsc bliskich mojemu sercu, to nie tylko piękne i naprawdę wyjątkowe miasto – to także miasto, do którego z rodzinnego Tarnowa mam niespełna 100 km. Dzięki wspaniałej architekturze, pięknym zabytkom i niepowtarzalnej atmosferze miasta Kraka, fotografia ślubna z Krakowa jest pamiątką, do której Młode Pary wracają po latach. Jeśli zastanawiacie się, jak znaleźć odpowiedniego fotografa ślubnego w Krakowie, by i Wasze zdjęcia ślubne były ponadczasową pamiątką ślubną, koniecznie zostańcie tutaj chwilę dłużej.

Jasiek Bystrzonowski - fotograf ślubny Tarnów

Fotograf na ślub Kraków – na co zwrócić uwagę, szukając fotografa ślubnego?

Zdjęcia ślubne, jakie znajdziecie w portfolio różnych fotografów, z całą pewnością będą główną motywacją Waszego wyboru fotografa na ślub w Krakowie. I bardzo dobrze! Zapoznajcie się z dotychczasowymi wynikami pracy fotografa – zwróćcie uwagę, czy zdjęcia są naturalne, czy są spójne i razem opowiadają historię Par Młodych? Czy fotografowi udaje się uchwycić najważniejsze momenty w trakcie przygotowań, ślubu i wesela? Czy zdjęcia z sesji ślubnej w Krakowie nie są wymuszone, pozowane? Przeglądając zdjęcia co najmniej kilku fotografów, będziecie mieć najlepsze porównanie – a być może znajdziecie również niejedną inspirację, która okaże się bezcenna podczas Waszych przygotowań do ślubu.

 

Fotograf ślubny Kraków – reportaż ślubny z Krakowa cudowną pamiątką ślubną

Jedną z form fotografii ślubnej jest reportaż. Fotograf ślubny, towarzysząc Wam od przygotowań w dniu ślubu, poprzez ceremonię aż po późne godziny na weselu, łapie kadry, dzięki którym zdjęcia ślubne z Krakowa opowiadają historię dnia, w którym powiedzieliście sobie najważniejsze TAK w życiu. Brzmi banalnie? Aby zrealizować dobry reportaż ślubny potrzebne są umiejętności, doświadczenie, dobrej jakości sprzęt i instynkt. Fotograf ślubny zawsze musi być w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze, by nie umknęły mu żadne ważne momenty. A do nich zaliczamy nie tylko te najbardziej oczywiste, ale również niuanse, dzięki którym reportaż ślubny nabiera barw, dynamiki i staje się jedyny w swoim rodzaju. Przy tym wszystkim fotograf nie może ingerować w bieg wydarzeń. Może być jedynie cichym obserwatorem, który czerpie z wydarzeń to, co najlepsze – soczyste kadry, którymi zbuduje opowieść w reportażu ślubnym.


Fotografia ślubna Kraków – sesje ślubne w Krakowie

O tym, że Kraków to miasto w Małopolsce nie tylko piękne, ale także wyjątkowe ze względu na swoją historię i zabytki, jakie nadal możemy zwiedzać w dawnej stolicy Polski, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Kraków co roku przyciąga miliony turystów z całego świata – dosłownie! Na Starym Rynku, na Wawelu czy Kazimierzu można usłyszeć języki, których nawet nie uda nam się rozpoznać. Mimo wielu atrakcyjnych turystycznie miast w Polsce, to właśnie Kraków wiedzie prym i jest najjaśniejszym punktem na turystycznej mapie Polski. Jeśli do wszystkich atutów Krakowa dodamy jego bliskość do przepięknej kopalni soli w Wieliczce oraz Zakopanego i Tatr, miasto to staje się miejscem idealnym zarówno na break city, na dłuższy urlop, a także na sesję ślubną.

Kraków Młodym Parom oferuje naprawdę ogrom możliwości. Plener ślubny w Krakowie kojarzy nam się przede wszystkim z urokliwymi uliczkami – tych znajdziemy mnóstwo, przede wszystkim w okolicach Starego Rynku i na Kazimierzu. Z jednej strony do wyboru mamy Bramkę Floriańską, Barbakan, Sukiennice, Kościół Mariacki i Wawel, czyli najbardziej rozpoznawalne zabytki Krakowa. Z drugiej zaś strony, będąc na sesji ślubnej w Krakowie, trudno zrezygnować ze wspaniałego, jedynego w swoim rodzaju Kazimierza z oryginalnymi kawiarenkami i jeszcze ciekawszymi uliczkami. Jeśli myślicie o wykorzystaniu miejskiego klimatu historycznego Krakowa, gorąco zachęcam Was do pleneru w obu tych częściach miasta – tym bardziej, że leżą blisko siebie.


Plener ślubny w Krakowie – fotograf ślubny Kraków

Być może jednak to nie wąskie uliczki i kamienice, Wawel, który był świadkiem wielu ważnych wydarzeń czy Stary Rynek, który przyciąga tłumy turystów, biznesmenów i mieszkańców miasta, są tym, co chcielibyście odnaleźć w swojej sesji ślubnej z Krakowa. Być może na co dzień mieszkacie w mieście Kraka, a nawet tutaj się urodziliście i wszystkie te wspaniałe miejsca nie robią na Was aż tak dużego wrażenia? Jeśli chcecie uciec od miejskiego zgiełku, wystarczy wybrać się do jednego z zielonych parków – Park Decjusza, Park Bednarskiego, Park Lotników czy Park Jordana to miejsca, w których się zrelaksujecie i wspólnie z fotografem ślubnym w Krakowie zrealizujecie fantastyczny plener.

Jeśli chcecie połączyć ujęcia ze Starówki z kadrami, w których tłem będzie przyroda, możecie także wykorzystać uroki Ogrodu Botanicznego i Bulwarów Wiślanych. Doskonałym miejscem na zdjęcia ślubne z Krakowa będą także Krakowskie Planty – wszystkie 8 ogrodów, którymi dojdziecie do Wawelu, Barbakanu i ulicy Floriańskiej. Dzięki niewielkim odległościom wszystkich wymienionych miejsc, być może uda Wam się nawet zrealizować sesję ślubną w Krakowie ze wszystkimi jej charakterystycznymi zakątkami. Warto zarezerwować więcej godzin i zdecydować się właśnie na taki plener ślubny w Krakowie.

Fotografia ślubna Kraków i okolice

Kraków czaruje każdego, kto go odwiedził. Jednak i w jego okolicach znajdują się piękne miejsca, warte odwiedzenia wraz z fotografem ślubnym. Kraków, mimo licznych parków, które znajdziemy również w centrum miasta, jest przecież ośrodkiem typowo miejskim. Dlatego Pary Młode, które marzą o plenerowej sesji na łonie natury, często udają się do Doliny Kobylańskiej, Bolechowickiej czy do Doliny Będkowskiej. Polany w towarzystwie ciekawych form skalnych stanowią ciekawe tło dla zdjęć, a taka sesja staje się prawdziwą przyjemnością dla miłośników przyrody. Odpoczynek i spacer połączone z sesją owocują nie tylko wspaniałą pamiątką, ale także odprężeniem po ślubie, do którego przygotowania potrafią zmęczyć nawet najlepszych organizatorów.

 

Zdjęcia ślubne Kraków czy plener ślubny w Krakowie?

Pary Młode, przygotowujące się do ślubu, szukają najlepszych dla siebie rozwiązań. Każdy ma inne oczekiwania, inne możliwości (nie tylko finansowe) i inne marzenia. Dlatego dla Par Młodych przygotowałem pakiety, które ułatwiają podjęcie decyzji odnośnie wyboru fotografa na ślub w Krakowie. Możecie zdecydować się wyłącznie na reportaż ślubny w Krakowie, choć większości Parom Młodym proponuje połączenie go choćby z krótką sesją w plenerze w trakcie wesela. Możecie także zdecydować się na pełny pakiet, czyi reportaż wraz z plenerem ślubnym w Krakowie lub na samą sesję w plenerze. Być może ślub planujecie w Krakowie, ale na sesję chcielibyście udać się w inny zakątek Polski, Europy, a nawet świata? Opowiedzcie mi o swoich planach i pomysłach, a wspólnie ustalimy zakres współpracy.

 

Fotograf na wesele Kraków – o czym jeszcze warto wiedzieć?

Opowiedziałem Wam już, dlaczego tak ważne jest zapoznanie się z portfolio co najmniej kilku fotografów. Ale czy taka ocena zdjęć wystarczy, by znaleźć dobrego fotografa na wesele w Krakowie? Warto jednak swoje poszukiwania wzbogacić także o rozmowę. Naprawdę przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest porozmawiać z osobą, której powierzycie realizację zdjęć weselnych w Krakowie. Dobry kontakt z fotografem nie tylko znacząco ułatwi współpracę przed i po ślubie, ale przede wszystkim usprawni relację w dniu ślubu. Nić porozumienia między fotografem a Parą Młodą sprawia, że Młodzi (a także świadkowie i inni goście) czują się swobodniej, dzięki czemu zdjęcia ślubne w Krakowie będą jeszcze bardziej udane!

Podczas rozmowy warto także dopytać o szczegóły, np. w jakiej formie otrzymacie zdjęcia ślubne. Kraków zapewni Wam piękną scenerię, Wy będziecie tego dnia czuć się wyjątkowo – warto taką okazję uczcić, zamawiając nie tylko piękne zdjęcia, ale także pamiątkowy album ślubny. Ogromną uwagę zwróćcie także na umowę. Profesjonalny fotograf ślubny z Krakowa zawiera w niej wszystkie niezbędne elementy, nie pozostawiając miejsca na niedomówienia.

 

Profesjonalny fotograf ślubny Kraków

Wiecie już, że jestem zwolennikiem naturalnych ujęć i autentycznej fotografii ślubnej. Kraków to miasto, które daje ogromne możliwości fotografowi – dowiedzieliście się również, jak je wykorzystać. Jeśli nadal macie pytania dotyczące reportażu ślubnego, sesji czy innych elementów dotyczących współpracy ze mną, koniecznie dajcie mi o tym znać! Odpowiem na Wasze pytania i wspólnie ustalimy szczegóły dotyczącego Waszego ślubu.

Zapytaj o termin Twojego ślubu Umówmy się na kawę :)

Kontakt