Jasiek Bystrzonowski - fotografia ślubna i reklamowa

Sesja plenerowa w Pieninach

Z Asią i Waldkiem na sesję plenerową udaliśmy się w Pieniny. To drugie – po Tatrach – najchętniej odwiedzane góry w Polsce, które wabią turystów nie tylko charakterystycznym szczytem o przewrotnej nazwie Trzy Korony, którą tak naprawdę tworzy pięć turni, to nie tylko popularna Szczawnica, to także liczne punkty widokowe, przełęcze, a także polany. Właśnie na jednej z takich polan spotkaliśmy się z Asią i Waldkiem, by wykonać zdjęcia ślubne w górach.

Zdjęcia ślubne w górach – gdzie się wybrać na sesję plenerową w Pieninach?

Sam uwielbiam góry, szczególnie zimą, gdy można szusować na nartach. Góry są jednak piękne o każdej porze roku i zawsze bardzo się cieszę, gdy Para Młoda decyduje się właśnie na sesję ślubną górach, niezależnie od pory roku. Każde góry są inne i urzekają na swój wyjątkowy sposób. Pieniny kojarzą mi się przede wszystkim z niesamowitymi krajobrazami, które dostępne są z dość niskich szczytów. Każdy z nich dostępny jest dla każdego przeciętnego miłośnika pieszych wędrówek, co jest kolejnym atutem Pienin.

Najbardziej charakterystycznym obrazkiem z Pienin jest sosenka rosnąca na skraju skarpy, którą zobaczymy wchodząc na Trzy Korony. Na szczycie tym znajduje się punkt widokowy – naprawdę warto odwiedzić to miejsce… ale nie na sesję ślubną. Jest ono bardzo oblegane, bardzo tłoczne i trudno byłoby tam znaleźć miejsce na sesję ślubną. Jeśli jednak chcecie zdobyć jakiś szczyt, zdecydowanie polecam Wam Wysoki Wierch – miejsce uwielbiane przez fotografów, ale nie tak bardzo tłoczne, jak Trzy Korony czy najwyższy szczyt Pienin Wysoka. Ponadto na sesję ślubną w Pieninach warto wybrać:

 • Drogę Pienińską – prowadzi ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru i większa jej część przebiega po słowackiej stronie; jest oczywiście często uczęszczana przez turystów, można jednak wygospodarować dla siebie przestrzeń, by zrealizować naprawdę fantastyczną sesję plenerową w Pieninach
 • Schronisko pod Durbaszką – jedno z pienińskich schronisk, a właściwie trasę do schroniska i okolicę wokół niego; często niedoceniany, łatwy szlak jest prawdziwą gratką dla fotografów
 • Górę Żar – znajdujący się szczyt w Pieninach Spiskich to malownicze miejsce

Sesja plenerowa w Pieninach Asi i Waldka

Pieniny oferują turystom wiele ciekawych miejsc, ale większość Par Młodych wybiera jedną z niepozornych polan, by właśnie w takim ustronnym miejscu wykonać sesję ślubną w Pieninach. Taki pomysł mieli również Asia z Waldkiem. Mnóstwo zieleni, krajobraz jak z płótna mistrza, niesamowita panorama i aura, która tego dnia była genialna – tak mogę opisać w skrócie nasze spotkanie. Tego dnia było naprawdę gorąco, ale dzięki temu Młodzi poczuli się jak na wakacjach. Pełni luzu, szczęśliwi i tylko dla siebie – w doskonałych nastrojach spacerowali i zażywali kąpieli słonecznej. A ja miałem wiele okazji, by złapać naprawdę dobry kadr – zdjęcia ślubne w górach Asi i Waldka najlepiej obrazują atmosferę, która sprzyjała rewelacyjnym ujęciom.

Sesja ślubna w Pieninach – fotograf Szczawnica

Jeśli będziecie dysponować czasem i mieć ochotę, koniecznie wybierzcie się do Szczawnicy. Ta uzdrowiskowa miejscowość leży na pograniczu Pienin i Beskidów Zachodnich. Zasadniczo dzieli się ona na dwie umowne dzielnice, Centrum oraz część uzdrowiskową. To malownicze miasteczko nie ma może atrakcji turystycznych światowej sławy, ale z całą pewnością jest w nim coś, do czego chętnie się wraca. Urokliwe, o górskim klimacie, inne jednak niż Zakopane, może być ciekawym tłem dla zdjęć ślubnych w górach.

Zachęcam do obejrzenia sesji ślubnej z Pienin Asi i Waldka. Jeśli zainspirują Was i zachęcą, byście i Wy udali się na plenerową sesję ślubną właśnie w ten region Polski, skontaktujcie się ze mną – odpowiem na Wasze pytania i zarezerwujemy termin na Waszą sesję plenerową w Pieninach.

sesja plenerowa Pieniny

sesja plenerowa w Pieninach

sesja plenerowa w Pieninach

plener ślubny pieniny

plener ślubny pieniny

zdjęcia ślubne Pieniny

zdjęcia ślubne Pieniny

fotograf szczawnica

fotografia ślubna szczawnica pieniny

Sesja plenerowa w malowniczych Pieninach

sesja ślubna wysoki wierch

plener wysoki wierch

fotografia ślubna szczawnica pieniny

fotografia ślubna szczawnica

fotograf pieniny

fotograf szczawnica

fotografia ślubna szczawnica

szczawnica fotograf

portret pani młodej wysoki wierch

fotografia ślubna szczawnica

plener wysoki wierch

wysoki wierch plener

zdjęcia ślubne w pieninach

About the Author:


15 Comments:

 1. ThisDay fotograf ślubny
  16 czerwca, 2017
  Reply

  Piękna sesja! Śliczne kolory! Pro!

 2. Piotrek
  16 czerwca, 2017
  Reply

  Rewelacyjna sesja, klimatyczna, świetnie ułożona i przemyślana.

 3. Voyteck
  16 czerwca, 2017
  Reply

  Wow super!

 4. Hubert Pszenniak
  16 czerwca, 2017
  Reply

  Super. Szczególnie te o zachodzie!

 5. Magdalena Szczoczarz
  16 czerwca, 2017
  Reply

  owieczki <3

 6. Jerzy Ledziński
  02 lipca, 2017
  Reply

  Miejsce jak z książek Tolkiena

 7. FULARA&ŻYWCZYK
  20 września, 2017
  Reply

  Sesja po prostu zachwycająca! Tak naturalna i piękna, nie przekombinowana.

 8. Just Married Fotografia Ślubna
  06 października, 2017
  Reply

  Świetna sesja! Jest naturalnie, są emocje<3

 9. Lason
  22 listopada, 2017
  Reply

  Genialne widoki.

 10. Marcin
  08 lutego, 2018
  Reply

  Piękne miejsca i fotografie, świetna robota

 11. Moment Fotografia
  05 lipca, 2019
  Reply

  Piękna i naturalna sesja!

 12. Radek Radziszewski
  04 listopada, 2020
  Reply

  Właśnie się wybieram o ile rząd nie zabroni 😉 świetne zdjęcia

 13. Marcin Zięba
  28 czerwca, 2023
  Reply

  Super, piękne zdjęcia 😉


Leave a Comment!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.