Jasiek Bystrzonowski - fotografia ślubna i reklamowa

Wesele w Zakopanem – fotograf ślubny Zakopane

Stolica polskich Tatr co roku przyciąga mnóstwo turystów, przez co niektórych miłośników gór zniechęca do odwiedzenia. Trudno mówić o czasie „poza sezonem”, z całą jednak pewnością długie weekendy, całe wakacje i cały sezon zimowy przyciąga do Zakopanego tłumy turystów. Oprócz piechurów, narciarzy, snowboardzistów czy osób, które szukają miejsca na aktywny wypoczynek, do Zakopanego przyjeżdżają Pary Młode – na swój ślub, na swoje góralskie wesele lub na sesję w plenerze. Muszę przyznać, że praca fotografa ślubnego w Zakopanem to prawdziwa przyjemność. Dlatego chętnie przyjeżdżam z Parami Młodymi w Tatry, by uwiecznić ich najważniejszy dzień w życiu lub zrealizować niepowtarzalną sesję ślubną na Podhalu.

 

Jasiek Bystrzonowski - fotograf ślubny Tarnów

 

FOTOGRAFIE TO COŚ WIĘCEJ NIŻ PAMIĄTKI

 

 

Plenerowa sesja ślubna na Podhalu
– ślubny fotograf w Zakopanem

Tatry – choć licznie oblegane przez turystów nie tylko z Polski – zachwycają pięknem za każdym razem, gdy się do nich wraca. Osobiście jestem fanem narciarstwa, po trasach staram się szusować najczęściej, jak to możliwe i chyba dlatego Tatry najbardziej lubię zimą. Jednak latem najwyższe góry w Polsce zyskują nowy wymiar – podziwiając widoki ze szlaków podczas górskiej wędrówki, można poczuć się naprawdę szczęśliwym i wolnym. Właśnie z takich uroków korzysta coraz więcej Młodych Par, które decydują się na plenerową sesję ślubną na Podhalu. Można tutaj znaleźć wiele łatwych szlaków, które nie stanowią dużego wyzwania i pozwalają dotrzeć w miejsca idealne na ślubną sesję w Tatrach – najwyższych górach w Polsce:

  • Morskie Oko –przyjazna trasa i naprawdę fantastyczne widoki sprawiają, że wiele Par Młodych marzy o plenerowej sesji nad Morskim Okiem; jedynym utrudnieniem może być ogromna popularność tego miejsca i tłumy, dlatego na sesję nad Morskim Okiem warto wybrać się w mniej oczywistych terminach niż majówka
  • Rusinowa Polana – dotrzemy do niej ścieżką, która tylko przez chwilę prowadzi delikatnie ku górze; wędrówka po lesie jest bardzo przyjemna nawet w upalne dni, a widoki sprawiają, że sesja ślubna na Rusinowej Polanie będzie pięknym przeżyciem, do którego tym chętniej Pary Młode wracają, oglądając swoje zdjęcia ślubne z Tatr
  • Kasprowy Wierch – to miejsce na sesję ślubną w Tatrach wybierają Pary Młode, które uwielbiają zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Bliskość natury, wspaniałe widoki, niepowtarzalny klimat przyciągają Młode Pary, dla których sesja ślubna w Tatrach jest spełnieniem marzeń. Zobaczcie, jak wyglądała sesja z widokiem na Tatry i plener ślubny w Tatrach, które miałem przyjemność realizować i zaplanujcie własną sesję w górach.

fotograf zakopane


goralskie wesele

Góralski ślub w Tatrach – fotografia ślubna w Zakopanem

Góry są całym Waszym życiem i nie wyobrażacie sobie lata i zimy bez choćby jednego krótkiego wyjazdu w Tatry? Wybierzcie ten region Polski nie tylko na sesję zdjęciową, ale także na ślub – oczywiście ślub w plenerze w Tatrach! Organizacja ślubu plenerowego wymaga dopełnienia dodatkowych formalności. O ile śluby cywilne w plenerze zyskują w Polsce na popularności, o tyle ze ślubami kościelnymi poza kościołem jest duży problem. Pary Młode często nie otrzymują potrzebnej zgody od biskupa, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest znalezienie kapliczki w urokliwym miejscu. Zgodę na taki ślub uzyskać jest znacznie łatwiej, a przyznacie, że myśl o plenerowym ślubie w Tatrach zapiera dech w piersiach! Jednym z miejsc, w którym możecie powiedzieć sobie sakramentalne „tak” jest kaplica Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, do której dotrzemy z Rusinowej Polany. Zdecydowanie łatwiej jest zorganizować cywilny ślub w plenerze w górach.

Jeśli zdecydujecie się na ślub w plenerze, musicie udać się do Urzędu Stanu Cywilnego właściwego dla miejsca, które wybraliście na miejsce ślubu.
Tam składacie wniosek i uiszczacie opłatę, wraz ze zgodą na fotografowanie na terenie tatrzańskiego parku narodowego opłaty wynoszą : 1000 zł kosztuje Ślub Cywilny w plenerze, natomiast 150 zł kosztuje zgoda na fotografowanie na terenie TPN


Najlepsze miejsca na wesele w Zakopanem

Ślub w plenerze z widokiem na Tatry może być o tyle trudny do zrealizowania, że do wybranej kapliczki mogą nie dotrzeć wszyscy goście, na jakich Wam zależy. Dlatego większość Par decyduje się na bardziej tradycyjny ślub w kościele, USC bądź w altance przy sali weselnej. Do najlepszych miejsc na wesele
w Zakopanem
zaliczyć można:

  • Bachleda Resort – miejsce na wesele w centrum Zakopanego, które przyciąga romantycznymi wnętrzami i wykwintną kuchnią
  • Aries Hotel – restauracja na wesele w Zakopanem przyjmie do 200 gości, a Para Młoda może złożyć przysięgę w przygotowanym miejscu tuż przy hotelu
  • Nosalowy Dwór – ślub z widokiem na Tatry i pyszna kuchnia (do wyboru regionalna, staropolska, europejska i inne), możliwość organizacji wesela w stylu rustykalnym, boho, glamour

wesele goralskie

Niezapomniane góralskie wesele w Tatrach – ślubny fotograf Zakopane

Zakopane – choć bardzo oblegane – to miejsce naprawdę wyjątkowe. Tutaj czuć niepowtarzalny klimat gór, który wiele Par Młodych pragnie uwiecznić na swojej fotografii ślubnej. Zakopane to także miejsce, z którego szybko możemy przedostać się na najwyższe szczyty górskie w Polsce i do położonych niżej dolin. Warto wybrać się ze ślubnym fotografem do Zakopanego i właśnie tam odbyć sesję w plenerze. Pary Młode chętnie decydują się także na góralskie wesele w Zakopanem, nawet jeśli pochodzą z innego regionu Polski.

 

Wesela góralskie nie tylko dla górali?

Tatry i inne góry w Polsce kochamy nie tylko za możliwość uprawiania sportów niedostępnych w innych częściach Polski. W górach urzeka nas piękno przyrody, ale także kultura – najbardziej chyba tradycyjna ze wszystkich regionów. Charakterystyczne stroje, muzyka, której nie można pomylić z żadną inną, język, potrawy i oczywiście zwyczaje – w górach, a przede wszystkim w Tatrach kultura ludowa jest wiecznie żywa. Wesela góralskie, a tak naprawdę wesela w podhalańskim stylu urządzają nie tylko mieszkańcy Podhala. Decydują się na nie mieszkańcy całej Polski, którzy fascynują się podhalańskim folklorem. Jeśli i Wam podobają się wesela góralskie, nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie tutaj zorganizować swoje góralskie wesele!

Bez względu na to, czy szukacie fotografa ślubnego na wesele w Zakopanem, czy ślubnego fotografa na sesję ślubną na Podhalu, skontaktujcie się ze mną – podpowiem, który pakiet będzie dla Was najkorzystniejszy lub indywidualnie ustalimy usługę z zakresu fotografii ślubnej. Zakopane i Tatry to doskonałe miejsca na ślub, wesele i sesję ślubną!

Zapytaj o termin Twojego ślubu Umówmy się na kawę :)

Kontakt