Jasiek Bystrzonowski - fotografia ślubna i reklamowa

Ślub oraz Wesele – Pałac Goetz w Brzesku

Pałac Goetz – ślub i międzynarodowe przyjęcie weselne

W Polsce nie brakuje pięknych i wyjątkowych miejsc, w których Pary Młode decydują się organizować wesela, a także śluby. Pałac Goetz plasuje się w ich czołówce – wnętrze Pałacu Goetz jest prawdziwą perełką, a historia tego miejsca dodatkowo pobudza wyobraźnię. Niewątpliwym atutem Pałacu Goetz jest również park w stylu angielskim oraz kaplica, w której Pary Młode biorą ślub kościelny. Na podobny krok zdecydowali się Młodzi, dla których miałem przyjemność realizować sesję ślubną. Przekonaj się, dlaczego szukając jedynego w swoim rodzaju miejsca na ślub i wesele, warto wziąć pod uwagę Pałac Goetz. Czym wyróżniał się ślub i przyjęcie weselne Asi i Gary’ego?

 

Ślub Protestancki w kaplicy w Pałacu Goetz

Asia to Polka od lat mieszkająca w Anglii, Gary to Irlandczyk, który w Anglii mieszka jeszcze dłużej niż Asia. Na stałe mieszkają w Wielkiej Brytanii, jednak na ślub przyjechali do Polski. Ceremonia zaślubin odbyła się w kaplicy w Pałacu Goetz – jej stosunkowo skromne zdobienie doskonale wpisało się w obrządek protestancki. Charakter tej kaplicy docenia wiele Par, które decydują się organizować międzynarodowy ślub w Polsce.

 

Pałac Goetz – wesele w niepowtarzalnym stylu

Pałac Goetz wybudowany został na koniec XIX wieku przez twórcę legendarnego wręcz browaru Okocim, który słynął również z działalności dobroczynnej oraz zamiłowania do sztuki. Jako mecenas zadbał, by w Nowym Pałacu – bo tak mówiono wówczas o Pałacu Goetza – nie zabrakło znakomitych dzieł sztuki. Niestety obecnie obrazów Malczewskiego, Wyspiańskiego, Kossaków czy Pochwalskiego już nie zobaczymy, jednak nadal możemy nacieszyć się widokiem bardzo udanych reprodukcji mistrzów malarstwa flamandzkiego, włoskiego i hiszpańskiego. Okazałe witraże, efektowne kryształowe żyrandole, przykuwające uwagę kinkiety i stropy drewniane oraz przepiękne schody – tutaj dostrzec można wpływ architektów z Wiednia i Lwowa.

Wybuch II Wojny Światowej był momentem przełomowym – właściciele raz na zawsze opuścili Pałac Goetz, który stał się siedzibą okupantów, by ostatecznie w 1944 zostać znacjonalizowanym i przejść na własność Skarbu Państwa. Przez długie lata w miejscu tym była szkoła, a ostatnie zajęcia Liceum Ekonomicznego odbyły się w 2002 roku. Ostatecznie na drodze przetargu z prawem do pierwokupu Pałac Goetz wrócił do przodków. Wybudowany w stylu neobarokowym i neorekokowym jest obecnie miejscem bardzo popularnym wśród Narzeczonych nie tylko z województwa małopolskiego, ale całej Polski.

 

Międzynarodowe przyjęcie weselne w Pałacu Goetz

Organizacja wesela to zawsze ogromne wyzwanie. Organizacja międzynarodowego wesela to jeszcze większe wyzwanie. Przynajmniej część obsługi musi biegle mówić po polsku i w języku obcym, by wszyscy goście czuli się komfortowo podczas uroczystości zaślubin, jak i podczas samego wesela. Duchowny, urzędnik lub osoba upoważniona do udzielania ślubów, świadkowie, wodzirej, obsługa kelnerska, ale także fotograf ślubny powinni być dwujęzyczni, by uniknąć jakichkolwiek nieporozumień, zarówno w trakcie przygotowań, jak i w najważniejszym dla Pary Młodej dniu. Jeśli szukacie fotografa z językiem angielskim, zapraszam do kontaktu.

 

Romantyczna sesja ślubna w Pałacu Goetz – sesja w klimacie Bell Epoque

Wnętrza Pałacu Goetz, a przede wszystkim zjawiskowe schody, przenoszą nas do przełomu XIX i XIX wieku. To idealna sceneria na romantyczną sesję ślubną, utrzymaną nieco w klimacie Bell Epoque. Światło i cienie, oryginalne drewniane wykończenia, lustra pomagają – mimo dużych przestrzeni – poczuć kameralny klimat tej części Pałacu Goetz. Z Asią i Garym wyskoczyliśmy również na sesję w parku. Połowa kwietnia, sam początek wiosny, pierwszy ładny weekend tego roku, niepewnie budząca się do życia przyroda – taka sceneria towarzyszyła nam podczas pleneru.

Uśmiechnięci, sympatyczni, radośni – Para Młoda zapewniła swoim najbliższym atmosferę pełną ciepła. Przyjęcie weselne było krótkie, zgodnie z tradycją wesel u protestantów nie częstowano na nim alkoholem, a Asia z Garym prosto ze ślubu wrócili do swojego domu w Anglii.

 

Pałac Goetz

zdjęcia ślubne pałac goetz

pałac goetz kaplica

pałac goetz kaplica


Pałac Goetz – ślub w pałacu w Brzesku

ślub w kaplicy pałacu goetz

ślub w pałacu goetz

ślub w kaplicy pałacu goetz

Pałac Goetz ślub

ślub w pałacu Goetz

ślub protestancki

przyjęcie weselne w pałacu goetz

MIĘDZYNARODOWE PRZYJĘCIE WESELNE W PAŁACU GOETZ

fotografia ślubna goetz

plener ślubny w pałacu goetz

plener ślubny w pałacu goetz

SESJA W KLIMACIE BELL EPOQUE pałac goetz

About the Author:


Leave a Comment!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.